روش های تقویت زبان انگلیسی

متن کامل

راه های تقویت زبان انگلیسی

وقتی درباره یادگیری زبان انگلیسی حرف میزنیم منظورمون تمام مهارت های خواندن، نوشتن، صحبت کردن و شنیدن میباشد هماهنند کودکی که تازه میخواد زبان یاد بگیرد .

اول باید گوش داد و بعد بتوان صحبت کرد و بعد کم کم یاد بگیریم چطور بخوانیم و سپس در آخر چگونه بنویسیم.

این چهار مهارت برای یادگیری باید بخش جدایی ناپذیر در زندگی ما قرار بگیرد.

در خانه، در محل کار یا در اوقات فراغت و خلاصه همیشه باید کتاب ها و وسایل مورد نیاز برای یادگیری زبان همراهمان باشد.

برای تقویت زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم ؟

در دنیای مجازی تبلیغات های مختلفی وجود دارد که میتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن زبان انگلیسی یاد بگیرین و بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد.

قدم اول: نقاط ضعف و قوت خود را دریابید، شما باید بدانید نقاط قوت و ضعف خود در چیست و سپس برای خود برنامه ریزی نمایید.

به خصوص اگر تازه کار هستید باید خیلی بیشتر تمرین کنید چرا که تمرین و پشتکار برای شروع بسیار مهم میباشد.

گوش دادن (Listening)

www.Ketabli.com

برای یادگیری هر زبانی گوش دادن مهمترین نقش رو ایفا میکند و در یادگیری زبان انگلیسی بسیار مهم میباشد، گوش دادن به شکل موثر و دقیق (مو به مو) توانایی درک مطلب را بالا میبره و همچنین باعث افزایش دقت در افراد میشود.

اما چگونه مهارت Listening را در خودمون تقویت کنیم ؟

با گوش دادن مستمر و با دقت (یعنی فقط به  معنی چیزی که میشنویم توجه نکنیم به اینکه  چطوری تلفظ میکند توجه نماییم ) 

موسیقی گوش دهید

مهم نیست موسیقی جدید و یا قدیم هر موسیقی که دوست دارید گوش دهید موقع گوش دادن حتما به شعر و ترانه اون دقت کنید اگر بتوانید متن موسیقی را فراهیم کنید و حین گوش دادن به متن آن نیز دقت نمایید.

فیلم، سریال، برنامه های سرگرمی، رادیو و ... گوش فرا دهید.

اگر برای دیدن فیلم وقت میگذارید اول با زیر نویس نگاه نمایید و به تدرج زیر نویس را حذف کنید و سعی کنید به کلمات دقت کنید و بارها ببنید تا اینکه مطمئن باشد بعد از تمرین و تکرار میتونید کاملا مسلط شوید.

با رادیو و یا اپلیکیش نهای موبایل سعی بر گوش دادن اخبار و یا پادکست های روزمره انجام دهید تنها نکته ایی که باید توجه داشته باشید این است که مهم نیست متوجه نمیشوید اجازه دهید گوش و ضمیر نا خودآگاه شما گوش دهند و اصلن مهم نباشد که چیزی متوجه نمیشوید و مدام و مستمر این کار را تکرار نمایید.

صحبت کردن  (speaking)

www.ketabli.com

معمولا سخت ترین بخش یادگیری زبان انگلیسی صحبت کردن میباشد اما بدونید به محض اینکه یه کم انگلیسی حرف زدن رو یاد بگیرید و این باعث انگیزه در شما شده و متوجه میشوید تلاش و پشتکار چقدر باعث پیشرفت شما شده است.

از اپلیکیشن و یا برنامه هایی که مکالمه صوتی دارند استفاده کنید.

کلی برنامه و سایت های مختلف وجود دارد که میتوانید نهایت استفاده را کنید و بعضی از آنها این امکان را دارد که با سراسر مردم جهان در جاهای مختلف حرف بزنید.

یکی از روشهای قوی ضبط صدای خودتان میباشد، میتوانید گوش دهید و متوجه تلفظ خودتان شوید.

با اطرافیان، همکاران و دوستانتان انگلیسی صحبت کنید، از دوستان و همکاراتون کسانی که بتونند با شما با زبان انگلیسی صحبت کنند یک امتیاز محسوب میشود و بهتره بگردین و با آنها ارتباط برقرار کنید.

برای روز های اول شاید برای شما کمی مسخره و خنده دار باشد اما باید ادامه دهید و خجالت نکشید.

خواندن (reading)

www.ketabli.com


یادگیری زبان انگلیسی کار ذهنی و زمانبر میباشد کاری که ذهن شما انجام میدهد کنجکاوی و برای پیدا کردن معنی آنها بسیار درگیر میشود لذا برای انکه نمیتواند معنی آن را پیدا کند خسته میشود ولی باید تمرکز داشته باشید و اجازه به فعالیت دیگری به خودتان ندهید همچنین برای چسبوندن و و درک گرامر ذهن شما پردازش عجیبی میکند برای همین باید بدونید برای تقویت مهارت خواندن چه چیزی بخوانید.

کتابها و مقاله های انگلیسی

حتما از کتابهای آسون شروع کنید در سطح خودتان حتی میتوان از کتابهای سطح کودکان که عکس در آنها زیاد داره شروع کنید و فهمیدن داستان کمک زیادی میکند.

راههای دیگر اینکه تمام ابزار های نزدیک خود را به انگلیسی تغییر دهید همانند گوشی موبایل و غیره...

نوشتن (writing)

www.ketabli.com

برای نوشتن اولین چیزی که به خودتان میگویید این است که خیلی سخته و نمیتونید ولی نوشتن هم مانند مهارت های دیگر دارای قواعد خاصی میباشد که  باید یاد بگیرید و با آنها آشنا شوید.

برای نوشتن باید از دیکشنری و نرم افزار های مختلف شروع کنید و لی برخلاف صحبت کردن از نوشتن اشتباه باید پرهیز کنید چون اگر در ذهن شما بنشیند تغییر آن خیلی سخت تر خواهد بود، برای شروع می توانید از ثبت خاطرات روزانه خود شروع کنید.

با دیدن و خواندن کلمات جدید اون رو در دفتر خود اضافه نماید تا دایره لغات خود را افزایش دهید میتونید از جملات کوتاه روزانه هم شروع نماید و نوشتن را شروع کنید بعد از اینکه مدتی گذشت سعی کنید جملات را بدون نگاه کردن بنویسید تا هردفه رفع اشکال کنید بعد از مدتی مسلط خواهید شد.

یکی از روش های دیگر این است در جاهای مختلف کامنت انگلیسی بزارید و یا کامنت های انگلیسی نفرات دیگران را چک کنید.

در وبلاگها و سایتهایی که برای تبادل اطلاعات میباشد به صورت انگلیسی کامنت بذارید برای مثال زیر این مقاله میتوانید دیدگاه خود را به صورت انگلیسی برای ما ارسال فرمایید.


در نتیجه شما باید اول برای خود برنامه ریزی داشته باشید و تمرین کنید و از بهانه های خود بزرگتر باشید تسلط به مهارت های زبان انگلیسی با مطالعه و خواندن و نوشتن به راحتی تقویت میشود به شرطی که پشتکار داشته باشید و تسلیم بهانه هایی که ذهن برای شما میاورد نشوید تمرین بزرگترین راه رسیدن به موفقیت در امر یادگیری زبان انگلیسی میباشد.

تعداد بازدید: 584

نظرات

فروشگاه آنلاین کتابلی یکی از بزرگترین و برترین مراکز خرید کتاب های مختلف زبان اعم از آموزشی و غیر آموزشی می باشد. در این وبسایت شما به تمام کتاب هایی مورد نیازتان دسترسی خواهید داشت و به راحتی می توانید به خرید کتاب زبان انگلیسی، فرانسوی، ترکی، آلمانی و ... اقدام نمایید. خرید کتاب با تخفیف و قیمت مناسب یکی از بهترین نکاتی است که کتابلی به منظور گسترش علم و انتشار فرهنگ کتابخوانی سرلوحه کار خود قرار داده و شما می توانید با یک جستجو ساده و چند کلیک، محصول مورد نظرتان را با ضمانت بازگشت کالا خریداری و در کوتاهترین زمان ممکن درب منزل تحویل بگیرید.

ما در تلاشیم تا بهترین همراه شما باشیم.  

                         

مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×